Ani nepřízeň počasí nepokazila naše květnové akce!

Uprostřed května, konkrétně o víkendu 13. a 14., jsme s naším Spolkem pořádali či spolupořádali dvě akce – úklid řečkovického hřbitova a také komentovanou prohlídku řečkovického sídliště. V sobotu jsme se opět po roce věnovali kultivaci okolí hrobek Schindlerů u vstupu do řečkovického hřbitova. Jsme velice rádi, že i přes nepřízeň počasí se sešli dobrovolníci, kteří se snažili neporušit tradici a přispět ke zvelebení okolí, aby se nám naše městská část zase líbila o trochu víc. Děkujeme všem, kteří se tohoto úklidu účastnili, a věříme, že takovýchto dobrovolnických akcí bude jen přibývat.

V neděli se zase v rámci festivalu Open House Brno konala komentovaná prohlídka řečkovického sídliště Horácké náměstí – Novoměstská, jejíž přípravy se zhostili naši členové. Oproti sobotě se počasí výrazně zhoršilo, nicméně i při silném dešti nás mile překvapila účast desítek obyvatel Řečkovic. Prohlídku provázela řada zajímavých informací o místě, ve kterém žijeme. Přestože se původně mělo jednat o pěší prohlídku, byli jsme nuceni se symbolicky uchýlit pod stříšku kotelny na Horáckém náměstí, která tak umocnila typické sídlištní prostředí. Celá akce tedy měla spíše charakter přednášky. V každém případě je vidět, že tyto aktivity naše obyvatele čím dál tím více zajímají, lidé chtějí být součástí dění ve svém okolí a mnohokrát sami tato setkání iniciují. Tohle je ten správný směr, kterým bychom se chtěli vydat, aby se nám v naší městské části žilo lépe.

Ondřej Štaud, zastupitel městské části