Lidé ve spolku

Členové Spolku jsou obyvatelé Řečkovic, rozličných povolání a věku, kterým není lhostejné dění v obci a chtějí se aktivně podílet na veřejném životě v Řečkovicích.

Česlav Ulrich

Předsedou Spolku je Česlav Ulrich, řečkovický a brněnský patriot, známý především z četných dobrovolnických aktivit, zvláště ze svého působení v Orlu a Skautu. Češa je rovněž aktivním členem místní římskokatolické farnosti a soustředí zejména na zprostředkování dialogu mezi vedením obce a občany, jako např. v případě rekonstrukce Palackého náměstí či zachování pivovarských sklepů. Nadšený sportovec, znalec řečkovické historie, povoláním chemik.

Ondřej Štaud

Místopředsedou Spolku je Ondřej Štaud, rodilý Brňák, již od narození žijící v samém centru Řečkovic. Ondřej pochází z tradiční řečkovické rodiny a svojí aktivitou ve Spolku chce podpořit především trvalý rozvoj naší obce a dbát na uchovávání tradic. V posledních letech se snažil, jak nejlépe přizpůsobit návrh územního plánu Řečkovicím a Mokré Hoře, aby byly vyslyšeny všechny připomínky a námitky občanů. Od roku 2022 předseda kontrolního výboru naší MČ.

Lukáš Doležal

Lukáš pochází z tradiční řečkovické rodiny a bydlí v historickém centru Řečkovic. Lukáš nám mimo jiné pomáhá s webem, Facebookem a zajišťoval online přenosy ze zastupitelstev. Studoval v zahraničí, pracoval v korporátních firmách v ČR i zahraničí. Profesí politolog a analytik. Angažoval se v záchraně Řečkovického podzemí a zastupuje Spolek v komisi pro přípravu zpravodaje ŘEČ.

Pavel Kučera

Učitel na základní škole, vedoucí trenér sportovního střediska a TAK Hellas a reprezentační trenér. Zastupuje Spolek v komisi sportu, mládeže a školství.

Martin Vach

Odborník v oboru informačních technologií, člen Sokola Řečkovice, dlouholetý podporovatel organizací Člověk v tísni a Hnutí DUHA. Martin dlouhodobě prosazuje vytvoření osadního výboru na Mokré Hoře.

Ondřej Růžička

Učitel na základní škole, angažuje se v projektu participativního rozpočtu Řečkovický HRáj. Bez Ondry by neproběhlo Řečkovické otevírání léta.

Kamil Kuhn

Členem Spolku od jeho samotných počátků, profesí prodejce a futsalový rozhodčí. Kamil Spolek už druhé období reprezentuje Spolek v bytové komisi.