Výstupy v médiích

Články v časopise ŘEČ

  1. září 2022, Ondřej Štaud – Pohled na práci zastupitele
  1. září 2022, Jiří Prchal – Řečkovicko-mokrohorské finance

7. července 2022, Ondřej Štaud – K čemu máme v Řečkovicích kontrolní výbor

31. května 2022, Ondřej Štaud, Česlav Ulrich – Úklid hrobek Schindlerů na řečkovickém hřbitově

29. dubna 2022, Ondřej Štaud – Sousedské setkávání

31. března 2022, Česlav Ulrich – Zprávy z farnosti sv. Vavřince

  1. března 2022, Ondřej Štaud – „Jak jde práce na radnici?“

31. ledna 2022, Ondřej Štaud – Další výstavba v Řečkovicích

28. prosince 2021, Ondřej Štaud, Česlav Ulrich – Akce v roce 2021 se nadmíru vydařily

2. listopadu 2021, Ondřej Štaud – Vysvětlení pojmů k návrhu nového územního plánu

30. dubna 2021, Ondřej Štaud – Mokrohorské okolí Ponávky pomalu začíná ožívat

3. března 2021, Ondřej Štaud – Jak dál s kopcem Zápaď?

4. ledna 2021, Ondřej Štaud, Česlav Ulrich – Participativní rozpočet města Brna 2020 – ukázka řečkovického nadšení

4. ledna 2021, Eva Matoušková, Jaroslava Růžičková – Tým HRáje děkuje za podporu

25. června 2019, Česlav Ulrich – Nový objekt v areálu bývalé Lachemy

2. května 2018 – Ondřej Štaud, Česlav Ulrich – Odpoledne se spolkem

2. června 2016 – Česlav Ulrich – Spolek Za zdravé Řečkovice

Zmínky v dalších médiích

Server iDNES.cz 2. září 2022 zaznamenal naši snahu bojovat proti hluku ze Svitavské radiály.

Je třeba si uvědomit, že hluková zátěž dlouhodobě obtěžuje celou řadu řečkovických ulic - Kronovu, Gromešovu, Bratří Křičků, ale i Žitnou, Novoměstskou a další. Významným aspektem je také výhled do budoucna, kdy vzhledem k razantnímu rozšiřování Kuřimi a také plánované výstavbě v řečkovických kasárnách můžeme očekávat další mohutný nárůst dopravy, takže hluk bude logicky ještě narůstat,“ upozorňuje opoziční zastupitel Řečkovic Ondřej Štaud (Spolek Za zdravé Řečkovice).

Zdroj: iDNES.cz

Deník Mladá fronta DNES 9. srpna 2022 odcitoval vyjádření našeho předsedy Česlava Ulricha, který se vyjádřil k zalití části řečkovického podzemí betonem a popílkem.

„Situace si žádá větší diskusi a rozpravu nežli toto rychlé a podle našeho názoru neuvážené řešení. Hodový areál je jistě potřeba zrekonstruovat, ale nikoli za cenu zbrklého znehodnocení řečkovického podzemí,“ prohlašuje Ulrich.

Zdroj: Mladá fronta DNES.

Vydání a rozruchu okolo Řeči odjinud si 1. července 2022 všiml i Brněnský deník.

Tvůrcem konkurenčního zpravodaje je opoziční uskupení Spolek za zdravé Řečkovice. V zastupitelstvu městské části za něj figurují Brňané Česlav Ulrich a Ondřej Štaud. „V Řečkovicích se o některých věcech nemluví. Oficiální Řeč vydává věci tak, jak je chce ona. My ale se spolkem dbáme na vyváženost. Rozhodně se nejedná o předvolební krok, materiály k článkům jsme sbírali již delší dobu a nyní jsme jich měli dostatek na to, aby se nám povedlo zpravodaj vydat. Spolupracovala s námi řada místních,“ argumentoval opoziční zastupitel Ondřej Štaud.

Zároveň dodal, že jej ostrá reakce ze strany vedení městské části zklamala. „Našim cílem zcela určitě nebylo lidi zmást. Už dříve jsme si pročítali zpravodaje jiných městských částí a zjistili, že všechny ve výsledku vypadají velmi podobně. Je potřeba zdůraznit, že vydávání tohoto občasníku je hrazeno z kapes samotných autorů, nikoliv z veřejných rozpočtů. Neodráží tak oficiální postoj radnice, ale hlavně fakta zpracovaná samotnými obyvateli,“ uvedl Štaud.

Zdroj: Brněnský deník.

Prohlášení předsedy Ulricha k přestavbě restaurace Vysočina v bytový dům s pětatřiceti parkovacími místy na ulici Vážného.

Podle předsedy spolku Česlava Ulricha chtěli projekt představit místním a vyvolat diskuzi. „Vítáme, že se majitel rozhodl do přestavby investovat, nicméně nás zajímá dopad těchto úprav. Pro obyvatele nově zbudovaných bytů má na střeše domu vzniknout pětatřicet parkovacích míst. Příjezd a výjezd z parkoviště na střeše budovy je v návrhu řešen výtahem z ulice Vážného. Při čekání aut může ale docházet k ucpání ulice kolonou několika aut čekajících na parkování na střeše,“ obává se Ulrich.

Zdroj: Brněnský deník.

Vyjádření pro Brněnskou drbnu proti kácení a pro zpřístupnění zeleně veřejnosti v proluce mezi ulicemi Družstevní a Škrétova ze dne 24. dubna 2020.

„Proluka je na místě už od 80. Let, skoužila přitom jako taková polo skládka stavebního materiálu. V zadní části pozemku v této době vyrostla dnes poměrně vzrostlá zeleň. Lidé z okolí by tyto keře a stromy rádi zachovali, v okolí je totiž k rekreaci jenom jeden malý parčík,” vysvětluje zastupitel MČ Řečkovice Ondřej Štaud a signatář petice.

Zdroj: Brněnská drbna.

19. dubna 2019 se místopředseda Ondřej Štaud vyjádřil pro Brněnský deník k eventuálnímu přestěhování řečkovické pošty.

„Lidé si mysleli, že je stav současné budovy nevyhovující a přestěhování vše změní. Problém je ale spíš v personálu,“ sdělil jeden z místních Ondřej Štaud.

Zdroj: Brněnský deník.

Ještě než se Čéša Ulrich stal zastupitelem, vyšel s ním 9. ledna 2018 článek v Brněnském deníku, týkající se tříkrálové sbírky. V této pěkné tradici jako Spolek Za zdravé Řečkovice pokračujeme.

Brno /ANKETA/ - Člověk by měl trochu svého času věnovat společnosti a pomáhat lidem, kteří to potřebují, myslí si řečkovický farní asistent Česlav Ulrich. On sám tak činí po celá léta. Mimo jiné již od počátků konání Tříkrálové sbírky v Brně s touto sbírkou pomáhá. Čtyři roky chodil do ulic koledovat, v posledních letech koledníky koordinuje.

Když v Brně tradice sbírky v roku 2002 začínala, Ulricha oslovili lidé z řečkovické farnosti. „Řekl jsem si, že je to dobrá věc, a koledováním člověk pomůže druhým. A že možná, kdybych nešel koledovat, nikdo jiný by to už neudělal,“ vzpomíná Ulrich.

Podobným akcím je otevřený, působí v mnoha spolcích a pomáhal také třeba při odstraňování škod po povodních v Čechách i na Moravě. „Na koledování se mi líbí, že prosíme za lidi, kteří nemají v životě štěstí, kteří jsou hendikepovaní nebo třeba přišli o práci a skončili na ulici a potřebují naši pomoc,“ říká muž.

Když se mu nepovedla v roce 2006 sestavit skupinka koledníků, stal se jejich koordinátorem. „Zajišťuji administrativu, třeba dovezu kasičky, dám koledníkům letáky a podobně,“ říká Ulrich s tím, že letos se ale do ulic opět jako koledník vypravil.

Lidé jsou ke koledníkům většinou vstřícní „Jednou jsme omylem dvakrát zazvonili u stejného domu. Měl totiž vchody ze dvou ulic a nevšimli jsme si to. A jeho obyvatelé nám dvakrát přispěli,“ vypráví Ulrich.

Jeho samotného silně zasáhl zážitek jednoho koledníka z Medlánek. „Skupince tam starší paní v obálce věnovala třicet tisíc. To je pro mě velký symbol lidskosti, když se paní, která už zřejmě byla smířená se životem, rozhodla dát našetřené peníze někomu, kdo je potřebuje,“ uzavírá Ulrich.

Zdroj: Brněnský deník.