Spolek Za zdravé Řečkovice

Další aktuality

30. 12. 2020 PF 2021

Děkujeme moc všem našim příznivcům za podporu v roce 2020! I když naše činnost byla letos skrze COVID poněkud utlumena, přesto se nám podařilo několik věcí, ze kterých máme radost, z nichž můžeme jmenovat např.:

celý článek …

3. 11. 2020 Hlasujte pro řečkovické projekty!

Rozběhl se nám nový ročník participativního rozpočtu! Proto jsme vás chtěli požádat o hlasování pro řečkovické projekty.

celý článek …

22. 6. 2020 Připomínky k novému územnímu plánu

Spolek připravil spolu s ostatními opozičními stranami věcně shodné připomínky k rozvojové ploše R-3 neboli Řečkovických kasáren.

celý článek …

22. 5. 2020 Návrh nového územního plánu - pohled Spolku vs pohled radnice

Na posledním zastupitelstvu se jednalo o návrhu nového územního plánu. Proto vám přinášíme pohled na tyto změny, jak je vidí vedení obce a jak je vidíme my.

celý článek …

29. 8. 2019 Revitalizace Palackého náměstí - nezapomínejte na těžce vybojovaný kompromis

5. 8. 2019 vyšel v Brněnském deníku (Rovnost) článek s názvem Nové parkoviště park na Palackého náměstí neohrozí. Protože tento článek obsahuje nepravdy zaměřené proti Spolku Za zdravé Řečkovice a uráží inteligenci signatářů petice z r. 2015, poskytujeme tak redakci a čtenářům chronologii událostí tak, jak se opravdu stala:

celý článek …

8. 5. 2019 Pojďte se také zapojit do sousedského týdne!

Jedním z cílů Spolku Za zdravé Řečkovice je mimo jiné vytvářet komunity lidí, kteří žijí ve své blízkosti, ať se již jedná o např. sídliště, část sídliště, okrsky, spolu související ulice nebo jiné územní celky.

celý článek …

28. 2. 2019 Zachování pošty v současné lokalitě a její rekonstrukce?

Diskutovaná situace kolem řečkovické pošty dostává již zřetelnější obrysy. Zdá se, že zatím vše směřuje k zachování pošty na stávajícím místě. Nicméně jsou zde ještě některé zásadní nejasnosti.

celý článek …

19. 12. 2018 Vánoční dárky magistrátu města Brna a vedení Řečkovic svým voličům (územní studie Lacinova - K Západi)

Stejně jako svým blízkým připravujeme v utajení dárky pod stromeček, tak nám občanům chystají zástupci Brna a Řečkovic na kopci Zápaď několik vánočních dárků, které na dlouhou dobu ovlivní nejen naši kvalitu života, ale i našich dětí.

celý článek …

8. 9. 2018 Proluka na Tereze - jak dále?

Vlastníkem pozemku a investorem stavby je Město Brno, které zde chce postavit bytové domy a dále je pronajímat.V první etapě by se měly postavit dva čtyřpatrové polyfunkční domy a v současné chvíli se připravují podklady pro územní rozhodnutí.

celý článek …

31. 8. 2018 Program Spolku Za zdravé Řečkovice s podporou Strany zelených

Volební program Spolku Za zdravé Řečkovice s podporou Strany zelených pro volby do zastupitelstva městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora pro volební období 2018-2022.

celý článek …

12. 8. 2018 Spolek Za zdravé Řečkovice se vám představuje jako kandidát v podzimních volbách.

Politickou činnost jsme neměli původně v úmyslu, naše prvotní iniciativa za záchranu parku a z ní vzniklý spolek chtěl pouze prosazovat připomínky občanů ke zdravému životnímu prostředí a šířit kulturu a znalosti tradic v naší obci.

celý článek …

13. 5. 2018 Odpoledne se Spolkem

Srdečně zveme všechny Řečkováky na již tradiční Odpoledne se Spolkem Za zdravé Řečkovice. Konat se bude v parku na Palackého náměstí, v neděli 27. května od 14:00.

celý článek …

6. 4. 2018 Petice proti nadměrnému hluku z ulice Hradecká

Zaujala nás aktivita občanů z ulice Kronovy, kteří chtějí zlepšit protihlukové bariéry kolem čtyřproudové silnice Hradecká.

celý článek …

28. 3. 2018 Fotogalerie z prezentace zástavby proluky na ulici Terezy Novákové

Zde si můžete prohlédnou fotogalerii, jak členové společnosti Archika společně s náměstkem primátora Hladíkem prezentovali návrhy možné zástavby na ulici Terezy Novákové

celý článek …

9. 2. 2018 Proč Zdravé Řečkovice?

Někteří lidé se nás ptají, proč naše organizace nese název právě Spolek za Zdravé Řečkovice, jiní zase tento název zaměňují např. „čisté Řečkovice“ a podobně.

celý článek …

16. 6. 2017 Fotogalerie odpoledne se Spolkem Za zdravé Řečkovice

Ve slunnou neděli 21. 5. se konalo odpoledne Spolku Za zdravé Řečkovice, počasí tak dalo zapomenout sobotnímu zamračenému dni a Řečkováci si tak mohli v příjemném jarním počasí poslechnout informace o činnosti Spolku, participativním rozpočtu, historii řečkovické hasičky a hudební skupinu Got Some.

celý článek …

6. 5. 2017 Odpoledne se Spolkem Za zdravé Řečkovice

Kdy: neděle 21. 5. ve 14:00 Kde: park na Palackého náměstí

celý článek …

5. 5. 2017 Kultivace rodinné hrobky Schindlerů

Péče o poslední odpočinek našich předků je jedním ze základních znaků moderní civilizace. Proto se Spolek rozhodl učinit něco pro dřívější vlastníky Řečkovic - rodiny Schindlerů.

celý článek …

24. 1. 2017 Přednáška

Srdečně vás zveme na přednášku Lídy Ulrichové a Česlava Ulricha o historii naší městské části. Mimo archivních fotografií a historických souvislostí se dozvíte informace o tom, jak probíhal v Řečkovicích život před mnoha a mnoha desítkami let. Přednáška se koná 27. 1. v 19:00 na Prumperku 3 (farní herna).

celý článek …

10. 11. 2016 Článek

Když se ještě na chvíli vrátíme do horkých letních dnů a vzpomeneme na představení Spolku v červencovém/srpnovém čísle řečkovické ŘEČi, může nás logicky napadnout, proč toto shrnutí naší činnosti nevyšlo dříve, když byl oficiálně zaregistrován již 30. 12. 2015. Naší snahou bylo, aby tento článek vyšel již v březnovém čísle, kdy jsme jej zaslali redakci.

celý článek …

7. 9. 2016 Revitalizace Palackého náměstí

Po období prázdnin a dovolených je třeba opět řešit řečkovické životní prostředí a pustit se do práce. Můžeme začít tím, že se vrátíme k projektu tolik diskutované revitalizace Palackého náměstí. Jako nejlepší můžeme ukázat srovnání dvou základních variant, tedy kontroverznější, která byla schválena zastupitelstvem na podzim 2014 a nynější zdařilejší studii pocházející od architekta Zdeňka Sendlera.

celý článek …

Spolek za zdravé Řečkovice z.s. chrání zdravé životní prostředí, propaguje kulturu a tradice v místní části a provozuje k tomu příslušnou osvětovou a vzdělávací činnost.

Akce